Tagi

Index tagów

Niespodzianki nie ma. Już wkrótce kie rio pojawią się we wrocławskim WORD-zie

Oceń: [0] Down Up
08.03.2018 10:55:00

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu wybrał firmę, która ma za zadanie dostarczyć 18 aut przeznaczonych do prowadzenia egzaminów na kategorię B. Jest nią Wrobud, mający do końca maja przekazać kie rio.


Było już drugie podejście wrocławskiego ośrodka do przetargu na wymianę aut egzaminacyjnych.  Jednak postępowanie, które zostało rozpisane jeszcze pod koniec ubiegłego roku, zostało unieważnione. Dlaczego? Wpłynęły co prawda dwie oferty, ale ceny przewyższały kwotę, którą WORD chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. I to sporo. Do przetargu zgłosiły się bowiem dwie firmy. Toyota Bielany Nowakowski zaproponowała niewiele ponad 1 mln zł brutto, a Auto Club – niecałe 1,9 mln zł. Z kolei WORD nie chciał płacić więcej niż 439 tys. zł brutto. Pierwszy przetarg różnił się od tego drugiego jednym ważnym szczegółem. Bowiem początkowo WORD we Wrocławiu chciał pojazdy wynająć, teraz już kupić.

Z kolei dwie z pięciu firm, które złożyły ofertę w drugim przetargu, zaproponowały kwoty trochę niższe niż zaplanował sobie WORD (niecałe 1,1 mln zł). Wrocławski diler Wrobud chciałby otrzymać 954 tys. zł brutto, a przedsiębiorstwo Gam, także z tego miasta – prawie 960 tys. zł.  Co ciekawe, obie firmy zaproponowały WORD-owi kie rio.

Kwoty powyżej tej ustalonej przez WORD zaproponowały z kolei trzy inne firmy. Chodzi o MM Cars Wrocław (oferował trzydrzwiowego opla corsę), Car Center (pięciodrzwiowego opla corsę) i Toyotę Bielany (toyotę yaris). Swoje usługi, polegające na dostawie 18 aut przeznaczonych do egzaminowania na kategorię B, wycenili na niewiele ponad 1,1 mln zł.

Póki co egzaminy we wrocławskim WORD-zie prowadzone są na toyotach yaris.

Jakub Ziębka