Tagi

Index tagów

Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie uroczyście otwarta [zdjęcia]

Oceń: [0] Down Up
19.02.2018 09:47:00

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego oddziału terenowego szczecińskiego WORD-u. Chodzi o Barlinek, w którym egzaminy na prawo jazdy zdają już mieszkańcy południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części lubuskiego.


- Nowe ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy to przede wszystkim udogodnienie dla naszych mieszkańców. Myślę, że na oddział terenowy WORD-u w Barlinku czekali nie tylko jego mieszkańcy, ale także przyszli kandydaci na kierowców, którzy zamieszkują południowo-zachodnią część województwa – mówił podczas uroczystości marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Filia szczecińskiego WORD-u jest zlokalizowana w budynku byłego liceum ekonomicznego przy ul. Jeziornej. Łączna powierzchnia zajmowana przez ośrodek to 460 m kw. Oddział terenowy wyposażony jest w salę wykładową, biuro obsługi interesantów, salę komputerową, pomieszczenie dla egzaminatorów, pomieszczenie socjalne oraz plac manewrowy.

Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie jest czynna od poniedziałku do piątku. Póki co pracuje tam dwóch egzaminatorów. W przyszłości może być ich więcej. Będzie to zależało od liczby kandydatów na kierowców.

Na razie w Barlinku przeprowadzane są egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Kandydaci na kierowców jeżdżą fiatami punto. Planowane jest jednak przeprowadzanie egzaminów na kategorie motocyklowe.

Do piątku w Barlinku odbyło się już 229 egzaminów teoretycznych oraz 369 praktycznych. W przypadku egzaminu teoretycznego zdawalność wynosiła 61 proc., praktycznego – 35 proc.

Jakub Ziębka